Výběr správné trampolíny

Konstrukce
Hned na začátku si musíte dát pozor na levné kusy. Samozřejmě mají jednu výhodu a tou je právě cena, ovšem tím to všechno končí. Nejsou tak bezpečné, a navíc vydrží jen pár sezón, což je u tohoto výrobku nepřijatelné. A proto volte vždy alespoň trochu dražší kategorii, tak aby daný produkt splňoval všechny potřebné parametry, jenž si všechny přiblížíme. Hned prvním parametrem je konstrukce, protože to je samotný základ. Je důležité, aby trubky nebyli z odpadu, ale pevné oceli. To možná nepoznáte, ovšem povrchovou úpravu ano.
malá trampolína
Trubky s upravený povrchem barvou jsou nekvalitní, protože toho moc nevydrží. Volte vždy raději výrobek s pokovováním. Ten si zajisté poradí se všemi přírodními vlivy. Trubky musí být mezi sebou dobře svařeny. Pokud nebudou sváry kvalitní, tak hrozí jejich nepříjemné prasknutí. Dále se přesuneme k zakrytí pružin. Ten musí být kvalitní, a především odolný proti přírodním vlivům. Určitě nechcete spatnou na poškozený kryt a poranit se o pružinu, což bývá častým zraněním. Celý kryt musí být až k okraji sítě, aby menší děti nemohli mezi tento prostor zapadnout. Posledním parametrem je odolná a pružná skákací plachta. U levných výrobků je většinou málo pružná, takže si s ní neužijete ani tolik zábavy.
skákání na trampolíně

Ochranná síť
Tohle je zvlášť důležité téma. Je to jeden vůbec z nejdůležitějších prvků. Při volbě nekvalitního produktu se postupně začne párat, což má za následek větší a větší díru. Jistě nechcete, aby se Vaše dítě zranilo vyskočením pryč z celé trampolíny. A proto pokud takovou síť máte, tak ji okamžitě vyměňte za novou kvalitní síť na trampolínu . Tento typ se vyrábí z velice pevných materiálů, takže máte nejen jistotu bezpečí, ale také vysoké životnosti. Už ji nebudete po velice dlouhou dobu měnit, takže si budete moct s dětmi užívat trampolíny naplno bez žádných úrazů. Za její nízkou cenu se to určitě vyplatí.