Notebooková dokovací stanice

            Mnozí z nás, kdo často cestují s notebookem, tuto složitou situaci dobře znají. Na jednom místě odpojí veškerá periferní zařízení jako je monitor, tiskárna, myš, scaner a ostatní, aby je na druhém místě své cesty opět pracně zapojovali opět znovu. Takto zdlouhavě se může situace neustále opakovat, nebo je tu jedinečná možnost využít elegantní řešení v podobě univerzální dokovací stanice, jako je například i-Tec Metal Docking Station.
koncovka kabelu
 
i-Tec Metal Docking Station
 

  • Tato dokovací stanice je vybavena množstvím rozšiřujících portů, do nichž napevno připojíte veškerá potřebná periferní zařízení a ve chvíli, kdy budete potřebovat, stačí tuto stanici připojit k notebooku jedním zacvaknutím, nebo prostřednictvím jediného USB konektoru.
  • Pro připojení externích monitorů, televize nebo projektoru lze využít portů DVI, HDMI a DisplayPort. V případě současného zapojení do HDMI a DispalyPortu upřednostní grafický řadič právě DisplayPort, aby nebyl notebook, případně tablet zbytečně zatěžován.
  • K dispozici jsou na připojovací stanici dále tři porty USB 3.0 včetně jednoho s podporou nabíjení, gigabitový LAN konektor pro připojení k internetové síti a samozřejmě vstup a výstup pro sluchátka a mikrofon.
  • Tato dokovací stanice i-Tec Metal Docking Station, jak už napovídá název, se vyznačuje kompaktním a elegantním kovovým designem, který byl vyvinut v souladu s linií moderních ultrabooků.
  • Napájecí a připojovací stanici lze navíc využívat také jako podložku pod notebook nebo tablet, čímž docílíte lepší cirkulaci vzduchu pod těmito zařízeními.

 kabel usb
Tato stanice pro snadné připojení notebooku má jednu velkou výhodu v tom, že lze na ní připojit libovolný notebook, který nemá žádnou úpravu pro klasické dokovací stanice. Tím Vám odpadá investice v podobě nového notebooku, který by splňoval parametry té dané stanice.