Pánové, jdou na vás u PC chutě?

Je mnoho mužů, kteří si večery bez PC neumějí představit. Buď si u něho krátí volný čas anebo jde o nutnost, kdy muž ještě pozdě večer musí pracovat pomocí počítače? Ženy takových mužů znají dobře, co tuto činnost provází. Mužíček si zaleze do koutku s počítačem a většinou žádá, aby nebyl rušen. Žena to většinou respektuje, protože chápe, že bez soustředění se špatně pracuje. Zanedlouho se však od počítače ozývá nejen mužovo vzdychání, ale i podivné zvuky. Začnou šustit obaly, křupou sušenky, je slyšet chroupání oříšků. Je jasné, že muž si něčím zpříjemnil život.
slané pochutiny
Příčin může být několik
1/ Stres
Pociťujeme-li stres, často jej kompenzujeme sladkými čokoládovými pamlsky, které sice obalí nervy na chvíli cukrem, ale v žádném případě nejsou zdravé a mužům přidávají tolik obávané kalorie do jejich jídelníčku. Je vhodnější sáhnout po sušeném ovoci s oříšky a jogurtu, což nám dobře nahradí cukry i tuky. I sýry s ovocem jsou správnou volbou.

2/ Hlad
Hlad řešíme jednoduše. Na chvíli si dáme pauzu a sáhneme po svačince s celozrnným pečivem, šunkou a ovocem, vhodné jsou i jogurtové výrobky opět s ovocem nebo zeleninou. Zaženeme hlad a tělo dostane vyvážený balíček živin.
3/ Chuť
S chutí je to komplikované. Zde děláme největší chyby. Pokud máme chuť na sladké, sahejme po co nejméně sladkých sušenkách, vynecháme plněné sušenky, polévané a jinak zdobené. Čokoládu volme s co největším podílem kakaa. U slaných výrobků sledujme podíl soli. Její nadbytek je pro naše ledviny velmi škodlivý.
čokoláda, mandle, jablko
Na co nezapomenout v žádném případě
Mozek potřebuje ke své činnosti nejen cukr a živiny, ale i dostatečné množství tekutin. Nezapomínejme proto na dostatečný přísun pití. Nezapomeňme, že káva tekutinu nenahrazuje. Doporučujeme vodu, zelený čaj, vhodné jsou i ovocné čaje nebo minerálky. Džusy a limonády si řeďte nejlépe na polovinu.