Jaké využití mají polykarbonátové desky a jaké jsou jejich výhody?

Polykarbonát je vlastně termoplast a tento materiál se vyznačuje velkou odolností. Má praktické využití a hodit se vám může třeba na zahradě. Jak jej vybrat?

Jaké využití mají polykarbonátové desky a jaké jsou jejich výhody?

Máte zahradu a rádi byste si na ní postavili malý přístřešek, altánek, skleník, zimní zahradu nebo třeba pergolu? Pak jistě přemýšlíte nad tím, jaký materiál k tomu zvolit. Už jste slyšeli o polykarbonátu? Jde o velmi odolný a přizpůsobivý termoplast a z tohoto materiálu si můžete postavit v podstatě cokoliv. Můžete se spolehnout, že polykarbonát je vskutku odolným materiálem s dlouhou životností.

pexels-photo-1084540

Plný nebo komůrkový

Polykarbonát desky mohou být dvojího typu. Rozlišujeme plný polykarbonát a komůrkový – dutinkový polykarbonát. Plný je hodně podobný běžnému tabulovému sklu, ten komůrkový se skládá z několika dalších desek, které vytvářejí právě komůrky. Oba typy jsou hodně odolné, hodí se pro výstavbu přístřešků, zastřešení, přístřešků pro auta a i ke stavbě již zmíněných pergol, skleníků či zimních zahrad. Jako materiál se ale polykarbonát nevyužívá jen pro domácí použití. I na veřejných místech je možné jej zpozorovat, například se využívá na výstavbu zastávek ale i k zastřešení venkovních sportovních hřišť a areálů a dalších objektů.

pexels-photo-2234006

Dlouhá životnost

Výhodou tohoto materiálu je rozhodně jeho dlouhá životnost. Využití najde jak uvnitř tak i venku, kde je jeho používání i častější. Skvělé je, že polykarbonát nepodléhá vlivům počasí, odolává slunečním paprskům, dešti, větru a je odolný i proti mechanickému poškození, je takřka nerozbitný. Velmi snadno se s ním přitom manipuluje, je lehký a dokonce ohebný, přitom se nepoškodí, skvěle se s ním tak pracuje a instalace je hračka. Určitě pro něj najdete spousty možností uplatnění a výhodou je také to, že se vyrábí v různých rozměrech, desky si můžete nechat na míru nařezat a dokonce existují i různá barevná provedení.

Tento materiál je navíc i cenově velmi výhodný. Což je další obrovskou výhodou. Snadno se také udržuje v čistotě. Oproti jiným materiálům má spousty výhod, které vás určitě potěší.