Co je poppers a jaké účinky vám přinese? Zažijte krátkodobou euforii!

Už jste někdy slyšeli o chemické látce, která přináší krátkodobou euforii a je zcela legální? Pokud ne, seznamte se s poppers a zažijte něco nového.

Co je poppers a jaké účinky vám přinese? Zažijte krátkodobou euforii!

Pod názvem poppers si představte několik chemických látek, které jsou v lahvičce a určeny jsou k inhalaci. Občas každý z nás potřebuje vypnout, někdy se chceme jen pobavit nebo vyzkoušet něco nového. Poppers je dnes už zcela legální, prodej je však povolen jen osobám starším osmnácti let. Co všechno s vámi tahle směs udělá a na jaké účinky se můžete těšit?

pexels-photo-884977

Legální pobavení

Poppers prodej je dnes již zcela legální a podmínkou je tady pouze plnoletost. Ne vždy tomu tak bylo, tato látka se na vrchol dostala někdy v sedmdesátých letech minulého století. Dříve to byla látka, kterou užívali zejména homosexuálové během pohlavního styku, dnes už není výjimkou, že si díky poppers zpříjemňují erotické hrátky i heterosexuálové, dokonce se běžně prodává i v sexshopech. Většinou se pak doporučuje užít látku chvíli před vyvrcholením pro dosažení ještě lepšího prožitku ze sexu. Kromě toho se užívá zejména mladšími lidmi na nejrůznějších akcích, tanečních party a diskotékách.

pexels-photo-908602

Opatrně na množství

Poppers se užívá krátkodobě, většinou jednorázově, další užití je možné po pauze. Pořád jde o chemickou látku, se kterou se to nesmí přehánět. Ihned několik sekund po inhalaci se dostavují účinky, které ale trvají jen krátkou dobu, dostavuje se opojná euforie, kterou doprovází tlukot srdce či pocení a zčervenání tváří. Když to člověk ale přežene a látku užije opakovaně v krátkém časovém období, může se dostavit i bolest hlavy. Při skutečně dlouhodobém a častém užívání už může být ohroženo také dýchací ústrojí, trpět mohou zejména plíce. Zvláště nevhodné je kombinování s ostatními látkami nebo alkoholem.

Nic se tedy nemá přehánět, pokud to chcete jen zkusit tak směle do toho. Hodnocení uživatelů jsou kladná, opravdu ale počítejte jen s krátkodobým, obvykle několikavteřinovým účinkem, který hned vymizí.