Kamenný obklad na zeď

Při renovování vašeho domu jistě dbáte na to, abyste ho měli útulný a bezchybný. K dosažení vašeho cíle vám však nestačí pořídit ideální nábytek a zařídit si byt nebo dům dle toho, co nevyhnutelně potřebujete. Mít perfektní domov znamená i to, přivést si ho k dokonalosti díky vašim představám o tom, co považujete za skvostné. A jedním z takových skvostů může být i obklad na zeď, který bude z kamene.
kamenná zeď

Obývací pokoj je pro něho fantastické místo

Mějte na paměti to, že pokud už plánujete jednu nebo více vašich zdí ozvláštnit kamenem, první pozornost se zaměří právě na nich. Je proto vhodné vybrat takovou zeď, která bude pro to naprosto ideální. Nejčastěji se využívá obývací zeď nad televizí. Ta prostor zvelebí a přivede ho k dokonalosti po všech stránkách.
Fantasticky však vypadá i prostor za sedací soupravou, který můžete ještě více zvelebit tím, že si ho upravíte kamenným vzorem. Ovšem z estetického hlediska, už nebude ta zeď tou hlavní a nejvíce viditelnou v místnosti.

Jaký typ kamene zvolit?

Kromě vaší představy, kterou máte v plánu, musíte zohlednit i pokoj jako celek. Vše musí perfektně ladit k sobě a neméně důležité je i to, aby vás kámen na zdi nepřipravil i o pocit světla v místnosti. Z toho důvodu volte spíše světlejší odstíny.
V případě, že dáte přednost šedému kameni, který je nejvíce v oblibě, musíte váš domov prosvětlit bílou barvou. I díky ní totiž materiál a barva tmavšího kamene vynikne nejvíce a nebude působit pochmurně nebo depresivně. Pomoci vám k tomu můžou i světlé dekorace, obrazy, koberec nebo nábytek, který bude přírodní nebo bílý.
retro lampička

Zvládnete to sami nebo s pomocí odborníka?

To je otázka, kterou si musí položit každý kutil sám. V případě, že máte doma šikovného partnera, který si poradí v každé situaci, nemusíte panikařit a mít obavy z toho, že by to dopadlo špatně.
V opačném případě však neváhejte kontaktovat odborníka, který se tím živí a bude to pro něho otázka několika hodin.A pochopitelně i výsledek, který vám zůstane, bude navždy a vy budete mít jistotu, že je odvedená práce udělaná kvalitně a precisně.