Jak docílit skvěle vypadajících nehtů?

Neupravené nehty nejsou dobrou vizitkou u muže, natož pak u ženy. Ruce, respektive prsty jsou částí těla, kterou většinou lze zkoumat i na člověku zcela cizím více do detailu a pokud jsou špinavé či jiným způsobem znehodnocené, začneme si o dotyčném nebo dotyčné myslet svoje. Je však pravda, že úprava nehtů je primárně záležitostí žen, jelikož muži si je maximálně občas ostříhají, pokud tedy vůbec.
hrnek ve tvaru srdce

Umývání

Základem není stříhání nehtů nebo jejich zabrušování pomocí pilníčku, což se mimo jiné často ani nedoporučuje, ale prosté umývání. Jen málo co je z estetické hlediska horší než špína za nehty. Nevypadá to vůbec dobře a pravidelným mytím rukou tomuto problému lze snadno předejít. Po každém umytí by pak měla ještě hydratace pokožky. Té se dá dosáhnout jednoduše, a to pomocí speciálních hydratačních krémů. Díky tomu kůže okolo rukou získá na lesku i svěžesti. Speciálními krémy je dobré ruce mazat i ve večerních hodinách, těsně před spaním. Nemusí to být zrovna každý den, ale bohatě postačí se o to postarat jednou či dvakrát týdně. Takto namazané ruce je vhodné zabalit do igelitu a ulehnout do postele. Čím déle bude krém působit, tím většího efektu se dosáhne. Je to vhodná kůra jak pro ruce, tak i pro nehty.
srdíčka na nehtech

Salón

Ženy, které chtějí mít opravdovou jistotu, že o jejich nehty bude skutečně dobře postaráno, s železnou pravidelností navštěvují specializované kosmetické salóny. Takovéto zkrášlování nemusí, ale také může být finančně i časově náročné. Některé dámy nechají v takovýchto salónech tisícovku měsíčně, jiné dávají stejné peníze i za pouhou jednu návštěvu. Navíc není salón jako salón. Mnohé z nich zaměstnávají nepříliš kvalifikované pracovnice, které svou práci nezvládají tak jak by měly. To však není to nejhorší. Některé pomocné síly navíc přenášejí různé nemoci či dokonce plíseň. Toto se však stává pouze v méně kvalitních podnicích. Ty dobré se poznají podle spokojené klientely.