Co nás na nákupech online zajímá?

Na internetu většina z nás stráví denně alespoň nějakou tu minutu. Za tu dobu můžete narazit na nějakou věc, která se vám líbí, a chcete si ji koupit. Určitě už jste si někdy všimli, že na e-shopech jsou ceny příznivější, a proto častěji volíme nákupy v e-shopech. Většina jich nabízí vyzvednutí na pobočce s internetovou cenou, případně za nižší poplatek, než je poštovné, a to se, slovy klasika, vyplatí.

Wish
Wish je poměrně nová aplikace na Facebooku, kterou můžete používat pouze po přihlášení. Bez přihlášení do účtu nemůžete ani prohlížet zboží. Najdete tu věci z Číny, a to za velmi dobré ceny, v rozdílné kvalitě. Můžete tu sehnat oblečení pro muže, ženy i děti, doplňky, bižuterii, telefony, příslušenství pro telefony, domácí potřeby, hračky, kosmetiku, nebo třeba věci pro zvířata.

U většiny výrobků najdete i hodnocení uživatelů, abyste si mohli udělat představu o kvalitě. Stačí jen na vybraný kus kliknout, a pomocí paypalu zaplatit. Většinu zboží máte do pár týdnů doma. Nevýhodou je, že více věcí, byť od jednoho prodejce, nelze zaslat na jedno poštovné.
káva k facebooku
Aukční portály
Před pár lety bylo na vrcholu Aukro, které má propracovaný systém, a to včetně právní ochrany uživatelů. Najdete zde vše, od kosmetiky až po zahradní nářadí. Prodejci si určí, zda budou předmět prodávat formou aukce či za pevnou cenu. U každého uživatele najdete hodnocení, a snadno si můžete ověřit důvěryhodnost a spolehlivost.

Posledních pár let ale počet uživatelů klesl, protože Aukro zakrývá uživatelská jména, a vy si nemůžete ověřit, kdo v aukci přihazuje. Může se tak stát, že si prodejce otevře více účtů, a sám si v aukcích přihazuje, aby se předmět vydražil za vyšší cenu. Co je na Aukru skvělé, je fakt, že pokud předmět zaplatíte, a nebude vám dodán, či bude dodán poškozen, stačí vyplnit formulář, a Aukro vám poskytne finanční kompenzaci ve 100% výši škody, a to do 20 000,- Kč.
 výběr kabátu
Na co dát pozor?
Online nakupování nám usnadní život, protože můžeme v klidu z domu vybrat zboží, které nám nejvíce vyhovuje, můžeme si pročíst recenze, ale můžeme se i napálit. Pokud najdete zboží, které se prodává za vysoké částky, v poněkud podezřele nízké cenové relaci, raději neriskujte. Totéž platí v případě vám dosud neznámého e-shopu. Vždy si napřed najděte na internetu informace, a až poté nakupujte. Pokud nebudete obezřetní, můžete o své peníze snadno přijít, a jen velmi těžce se jich budete domáhat zpět.