Vzdušný a čistý prostor

Každý si pod pojmem domov, dokáže představit tolik různých věcí. Ale pro někoho může být domov jen jeden, kde se rád vrací a má sním spojené nějaké vzpomínky. Domov je tam, kde se cítíte bezpečně a příjemně. 

Takový útulný domov si můžeme vybudovat i sami. Ani k tomu nepotřebujeme mramorové schody, zlaté lustry, nebo vodovodní baterie. Každý ke štěstí potřebuje něco jiného. I takový skromně zařízený domov vám může dát pocit bezpečí a radosti. K šťastnému životu potřebujete někdy málo a vaše priority se mění. 

obývací pokoj

K útulnému domovu samozřejmě patří čistota. Pokud budete mít doma nepořádek, tak se tam nikdy nebudete cítit dobře. Přeci jen svěží, čistá vůně má své kouzlo. Dneska máte spoustu možností jak si domov můžete zútulnit. Vaše stěny se vám zdají být nudné, protože při malbě jste se nechali unést bílým nátěrem, protože je univerzální a dokážete k němu přizpůsobit každý nábytek. Ale rychle vás omrzela a rádi by jste nějakou změnu? Co si tak dopřát nějakou hezkou tapetu? Nemusí být nějaká extravagantní nebo designová. Výběrem se meze nekladou a vy sami moc dobře víte co vám ve vašem domě vytvoří radostnou atmosféru. 

Uspořádání nábytku dělá taky hodně. Připadáte si jako ve skladišti? Všude plno nábytku a v něm spousty věcí? Někdy stačí málo. Zkuste nábytek přestěhovat a věci porovnat, knihy třeba podle abecedy. Na menší skříně si dejte pár fotografií, kytku nebo nějakou dekoraci a hned budete mít něco nového a útulného. Budete to vypadat vzdušně a čistě. Dejte si ale pozor ať nevytvoříte kýč jak bič. S doplňky to nepřehánět. Přeci i při úklidu vám to dá mnoho práce. Říká se, že přidáním zrcadel docílíte i zvětšení interiéru, vyzkoušejte to a uvidíte co se stane. 

ložnice

Přírodní materiál ten se snad hodí všude. Vonící dřevo, které cítíte jak vejdete do místnosti. Vyzdobte si svou ložnici tak aby jste měli božský pocit k odpočinku. Ale pozor, dekorujte jemně. Přeci v ložnici skoro nic kromě postele, skříně a nočních stolku nic víc nepotřebujete. Míň někdy znamená více. Pár minimalistických dekorací opravdu postačí, vonná svíčka, která vám ložnici provoní. Pár pokojových rostlin taky není na škodu a hned máte své pohodlné útočiště. 

Ke krásnému domu zapojte svoji fantazii tak aby to vyhovovalo vám a vy se cítili jako doma. Určitě se né každému trefíte do vkusu, ale nejvíce jde o to, aby jste se vy cítili dobře.