Dovolená 2017

Pokud Vám v tuto chvíli přijde brzy, zabývat se letní dovolenou na rok 2017, mohu Vás ujistit, že to opravdu brzy není. Většina cestovních kanceláří a cestovních agentur již v tuto chvíli startuje předprodej zájezdů právě na příští léto. Máte pocit, že teprve před pár dny léto skončilo? To my také, ale jen si představte, jaké to je s Vánoci. Jedny skončí a než se otočíte, kupujete zase dárky pro své milované děti a známé.

Správný výběr

Než se vrhnete na výběr dovolené, je dobré si uvědomit, zda chcete jet na dovolenou sami, s rodinou či přáteli. Jinou dovolenou jednoznačně budete vybírat, pokud pojedete s dětmi a jinou dovolenou vyberete, pokud pojedete v páru nebo s přáteli. Pokud jedete v páru nebo s přáteli, není pro Vás možná tak důležité to, co pro rodiny právě s dětmi. Pokud totiž jedete s dětmi, jistě výběr dovolené nenecháváte na poslední chvíli, protože chcete mít stanovený termín a rozhodně chcete mít jasno i ve všech službách, které Vám cestovní kancelář poskytne.


Výhody včasné rezervace dovolené s dítětem

Největší výhodou toho, že si dovolenou rezervujete, je to, že máte opravdu destinaci, kterou si přejete, víte, že dítě může jet právě do tohoto místa, a že mu tam bude dobře. Kromě toho je jasné, že i ostatní účastníci zájezdu počítají s tím, že se jedná o zájezd vhodný pro děti, tedy nebudou namítat nic, pokud Vaše dítko bude zrovna neklidné či uplakané. Cestovní kanceláře se předhání ve výhodách také při včasné rezervaci nabízí dítě do osmnácti let zdarma, zdarma změnu destinace třeba ještě týden před odletem, nízké zálohy na osobu a parkování po dobu dovolené na letišti zdarma. Tedy pokud plánujete dovolenou s Vaším dítětem, opravdu doporučujeme rezervaci včasnou.

Dovolená s přáteli

Další variantou dovolené, kterou bych Vám doporučila rezervovat včas, je varianta dovolené, kterou chcete strávit s přáteli. Pokud totiž nejedete pouze dva, ale počet účastníků se zvyšuje, je možné, že zájezdy typu last minut již budou obsazeny a opravdu naleznete jedno dvě místa, ale rozhodně nemusíte nalézt již dovolenou pro šest lidí. Nebo pro osm. Ono už pro čtyři to může být právě náročné.Tedy neváhejte a pokud se chystáte na dovolenou k moři ve větší tlupě, již pomalu začínejte vybírat. Nejen, že se vyhnete komplikacím s nedostatky míst na Vámi vybraném hotelu, ale také získáte jistě slevy a další výhody při včasné rezervaci zájezdu.


Dovolená v páru

Nejsnazší budete mít, pokud budete hledat dovolenou pro dva. Samozřejmě vždy je náročné najít správnou variantu, ale pro dvě osoby naleznete dovolenou třeba i tři dny před Vámi vybraným termínem. Pokud jste však nároční, věřím, že byste jistě také uvítali včasnou rezervaci a klid v duši, že máte to, co opravdu chcete.