Stačí jenom vybrat ten správný typ a nalepit

Papírové tapety patří mezi nejstarší druhy tapet a dodnes se řadí mezi nejoblíbenější. Jejich nalepení lze zvládnout svépomocí, bez zásahu odborníka. Stačí dokonale vyrovnat podklad stěny, na kterou budeme tapetu nalepovat. Pokud je potřeba, tak pomocí starých novinových výtisků, které nalepíme pod tapetu, tzv. makulaturu. Na tu, po proschnutí, můžete připravené pruhy tapety nalepit. Po nanesení vhodného lepidla, přeložením a krátkým provlhnutím, je tapeta připravena k aplikaci. K jejímu zahlazení si můžete na pomoc vzít i malý smetáček, nebo jemný kartáč.

interiér kuchyně

Vinylové tapety jsou oblíbené pro svoji praktičnost. Mohou se lehce udržovat vlhkým hadříkem a oproti papírovým tapetám mají delší životnost. Způsob lepení je obdobný jako u papírového druhu s tím, že mají lepší překrývací schopnost. A stěna pod nimi nemusí být úplně vyhlazena. Jenom je potřeba ohlídat jejich napojení na stěně. To musí být přesně dosazené, aby nedošlo k přelepení. V tom případě se tapeta po zaschnutí ve spoji začne odlepovat. 

Látkové tapety vyžadují zkušeného tapetáře, protože textilní vzor, kterým je tapeta dekorována, musí na sebe navazovat. Nejvíce času vyžaduje příprava před samotným lepením. Rovněž je potřeba upozornit, že při nakupování ji musíte nakoupit asi o třetinu více, než naměříte. Protože se tapeta bude prostřihávat a zbude tak více odpadu. Který svoje upotřebení určitě rovněž najde.

pole se slunečnicemi

Obrazové tapety jsou tím nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem, jak si zkrášlit domov. Nabízeny jsou v mnoha velikostech s mnoha zajímavými motivy. Před nákupem je dobré vyměřit místo, do kterého ji chcete umístit. Aby se nestalo, že část motivu na stěnu nevejde. Lepení fototapety není složité. Bývá na natištěna na fotopapíru, který se lepí stejně jako tapeta papírová. Jenom je potřeba ohlídat postupné lepení jednotlivých dílů, ze kterých je složena. Aby nedošlo k prohození částí motivu.