Stihnete ještě letos zhubnout do plavek? Vypočítejte si to!

Letošní léto se zatím zdráhá propuknout v plné síle, takže máme sice o něco více času se na plavkovou sezónu připravit, ale i tak je čas se do toho pustit.

Stihnete ještě letos zhubnout do plavek? Vypočítejte si to!

I když léto už netrpělivě vyhlížíme, letos se mu nějak nechce a tak se zatím můžeme ještě docela slušně zahalovat, tomu ale bude brzy konec. Chtěli byste ještě stihnout pár kilo zhubnout do léta a nevíte, jak na to, nemůžete se odhodlat? A potřebujete to vůbec?

pexels-photo-6551427

BMI výpočet

Výpočet BMI vzorec bmikalkulacka.cz je snadným ukazatelem, pomůže vám zorientovat se v tom, kolik kilogramů byste měli zhubnout a právě jasný cíl je velmi důležitý, bez něj se vám bude vždy hubnout hůře. BMI se udává v číslech, počítá se z jednoduchých údajů jako je tělesná hmotnost, výška, věk a pohlaví a slouží k tomu jednoduchý vzorec. S tím si ale lámat hlavu nemusíte, BMI index si totiž snadno vypočítáte díky kalkulačce na internetu. Pak už jen stačí porovnat výsledek s tabulkou a ihned se dozvíte, jak na tom podle průměru se svou váhou reálně jste. Pak už jen stačí stanovit si jasný a reálný cíl.

BMI výpočet vám může pomoci, pozor ale na to, že nejde o konkrétní měření, jako spíš o orientační údaj. Při výpočtu se totiž pracuje s hodnotou tělesné hmotnosti, ale nikterak se nerozeznává poměr tuku a svalů, takže tohle mějte na paměti, než se po získání výsledku začnete hroutit.

pexels-photo-3812762

Dá se to stihnout?

Na tom, zda ještě stihnete potřebné množství kilogramů shodit třeba právě do léta, závisí hodně ukazatelů. Někdo má za léta hodně zpomalený metabolismus, a právě ten se vám musí podařit dobře nakopnout. Pokud ale chcete, aby bylo hubnutí efektivní a dlouhodobé, musíte na to jít pomalu. Pokud bude úbytek váhy rychlý, zase bude naopak rychlý i opačný efekt a bude se vám špatně váha udržovat. Naplánujte si to ideálně tak, abyste hubli maximálně o půl kila za týden. Ono se to může zdá málo, ale mějte na paměti, že už dvě nebo tři shozené kila jdou vážně poznat.

Hlavní je cítit se dobře ve svém vlastním těle, ať už váha ukazuje cokoliv. Pokud ale hmotnost začíná ohrožovat zdraví, je potřeba zakročit rázněji. Všechno ale má svůj čas a na hubnutí si ho vyhraďte skutečně dostatek.