Jak se zbavit nežádoucích chloupků

Milé dámy, jestliže nejste vyznavačkami takzvaného přírodního stylu, jistě čas od času sáhnete po holítku a upravíte svůj zevnějšek. Zvláště v létě na sebe chceme určitě upozorňovat jinými přednostmi, nežli jsou nohy styl „Tarzan“. Pokud jdeme do plavek, určitě budeme věnovat pozornost i tříslům. Způsoby, jakými se nežádoucích chloupků zbavit, je dnes celá řada.
jednorázový strojek
o Nejjednodušší je určitě klasické oholení. Rozhodně se nedoporučuje holit zasucha. Mohly bychom to odnést nepěknou vyrážkou. A také bychom mohly chloupky jen přeseknout v půli.
o Kosmetičky doporučují naložit se na chvíli do teplé lázně. Chloupky změknou a půjdou lépe odstranit.
o Hned, jak vylezete z vody, naneste holicí gel nebo pěnu na místa, která budete zkrášlovat. Žiletkou pak přejíždějte proti směru růstu chloupků.
o Vylepšená místa se opláchnou vlažnou vodou a nanese se na ně tělové mléko nebo krém.
Tento způsob je velice rychlý a snadný. Ale tak rychle, jak jste se porostu zbavila, tak rychle Vám opět naroste. Tím nemyslím, že než dojdete z koupelny do předsíně, můžete začít znovu. Ale bude to trvat jen několik málo dní a budete muset proceduru opakovat.
plážové lehátko

Někdy krása trochu bolí

Druhou možností je depilace teplým voskem. Vosk se zahřeje podle návodu na obalu a pak se lehce natře na pokožku. Tady je opačný směr nanášení. Vosk se roztírá po směru růstu chloupků. Nechá se částečně zatvrdnout. Nesmí ztvrdnout zcela. Musí zůstat mírně pružný. Po pár vteřinách je potřeba razantně strhnout. Už z toho je patrné, že to asi nebude bezbolestné. Ale každým opakováním se chloupky budou oslabovat a citlivost se bude snižovat.
· Jestliže si nejste sama sebou natolik jistá, že byste to zvládla, svěřte své tělo do rukou odborníkům.
· V kosmetickém salónu Vám tělo upraví za pouhých pět set korun.
· A budete mít pokoj i několik týdnů.