Hurá za sportem aneb jak se vhodně obléknout na sportovní aktivity za každého počasí

Vyrážíte rádi za sportem ven a hledáte ideální oblečení, které by vám pohyb zpříjemnilo a ne naopak? Špatně zvolené oblečení na sport nás umí potrápit.

Hurá za sportem aneb jak se vhodně obléknout na sportovní aktivity za každého počasí

Rádi si užíváte sportovní aktivity za každého počasí nebo se teprve chystáte začít pravidelně sportovat? Ať už je to jakkoliv, na sport bychom se měli vždy umět správně obléknout. Během fyzických aktivit se totiž potíme, hýbeme se, a pokud chceme podat co nejlepší výkon a cítit se přitom stále pohodlně, musíme mít na sobě správné oblečení. Víte, jaké to je a jak jej vybírat? Pokud hádáte funkční oblečení, máte pravdu. Oblečení z funkčního materiálu si můžete obléknout kdykoliv, když si jdete zasportovat nebo vyrazíte ven na dlouhou procházku. Vždy se budete cítit skvěle.

pexels-photo-235922

Jak postupovat při výběru

Při výběru funkčního oblečení myslete na to, že jeho úkolem je především odvádět od těla vlhkost a pot, pomáhá nám také cítit se dobře, i když je teplo nebo zima. Oblečení musí ale především perfektně padnout, aby mohlo splnit svou funkci na maximum. Funkční oblečení se pak používá celoročně, silnější kousky se využívají na zimu, kdy je zapotřebí jednotlivé vrstvy také na sebe správně vrstvit, v zimě volíme lehčí verzi materiálu a povětšinou není potřeba dále vrstvit. Záleží také na tom, zda budeme sportovat venku nebo uvnitř v hale či posilovně.

Nezapomínejte, že při pohybu jde hlavně o pohodlí. Když se pustíte do jakéhokoliv sportu a začnete se cítit brzy nekomfortně, asi to zase brzy vzdáte, že? Je to normální, právě funkční oblečení napomáhá k tomu, abychom se cítili co nejlépe, odvádí od těla pot, a pocit vlhkého oblečení na kůži, není opravdu nic moc. Jenže funkční oblečení musí mít především správnou velikost, aby skutečně fungovalo. Oblečení by mělo padnout a to tak, aby na těle nevlálo, ale naopak jej obepínalo. Pozor však na to, aby velikost nebyla malá, aby oblečení nikde netlačilo, neškrtilo a nedřelo.

pexels-photo

Kousek po kousku

Na sportovní aktivity bychom se měli vždy správně obléknout a to od hlavy až k patě. Oblečení z funkčního materiálu pořídíte snadno a dnes je i opravdu z čeho vybírat, funkční oblečení se pak rozděluje na tři vrstvy. Spodní vrstvu tvoří vždy spodní prádlo, ponožky nebo tílka. Střední vrstvu pak legíny, trička, mikiny nebo vesty. Poslední vrchní vrstvou jsou myšleny kalhoty a samozřejmě bundy. Craft bunda se stane úžasným parťákem do nepohody, bundy z funkčního materiálu dokážou ochránit také před deštěm a větrem, hodí se tak pro výšlapy na horách a na dlouhé procházky za jakéhokoliv počasí.

Pokud vsadíte na funkční oblečení, neuděláte chybu.