Gymnastické míče: Co to je a jak s nimi zacházet

Základní informace k použití:

• pro gymnastiku k protažení a tonizaci svalů,

• k uvolnění kloubů

• k prospěšnému cvičení během těhotenství

• ke zlepšení pocitu rovnováhy

gm2

Kineziologové a fyzioterapeuti využívají míč k rehabilitaci mnoha poranění, zejména těch, která postihují kloubní pohyblivost obratlů. V sedě je možné se s míčem pohybovat a balancovat s extrémní lehkostí.
Praktické gymnastické míče jsou také velmi zábavné a umožní vám procvičit si svaly dynamickou a pohodovou metodou a stejně dobře vám pomůže zformovat celé tělo. Umožňuje vám trénovat, abyste zlepšili sílu, flexibilitu a rovnováhu. 

gm3

Co je gymnastický míč?

Jde o nafukovací kouli vyrobenou z PVC, která se nafoukne vzduchem. Na trhu se vyskytují ve volitelných velikostech, které se odvíjí od výšky postavy.

Barevný, krásný na pohled, zábavný na používání, dokáže vás rozpohybovat a zlepšuje a stimuluje vaši rovnováhu. Cvičení vám umožní protáhnout a napnout všechny svaly na těle. Je také schopné uvolnit klouby a svalové napětí. A to vše se zábavným tréninkem, který nezatěžuje vaše klouby. Gymnastický míč je dynamický, rozmanitý a poutavý nástroj pro fitness. Cvičení s míčem vám dá pocit, že jste spojení.

Výhody tohoto cvičení

Gymnastický míč se zrodil právě pro rehabilitaci a gymnastiku, později také k zotavení po traumatech, zejména pro problémy se zády. Ještě předtím, než se používalo k tréninku k zotavení z traumatu, zejména do zad.

V kanceláři, v autě, ve škole – všude tam existuje mnoho situací, kdy zůstanete v poloze „sedět“. To často způsobuje svalové kontraktury nebo bolesti kloubů. Za účelem překonání tohoto typu problému začali kineziologové a ergonomové studovat, jak trénovat a uvolňovat tyto svalové skupiny. Všechny různé typy bolestí zad vyžadují specifické rehabilitační programy nebo preventivní trénink, který vám právě gymnastické míče umožní.