Ubytování Mikulov v centru vinařské oblasti Jižní Moravy

Jižní Morava je oblíbenou destinací výletníků z mnoha zemí Evropy, a samozřejmě i obyvatel České republiky. Láká je do těchto končin především tradice vinařství, přírodní krásy, památkové objekty, a místní folklór. Tento region patří k oblastem s nejdelším slunečním svitem a stabilním letním počasím, a je protkán mnoha cyklostezkami a turisticky značenými cestami.

vinná réva

Zvláštní oblibě se těší především města Mikulov a Valtice, a zámek Lednice.

Co na vás čeká na Jižní Moravě

Vinice – pěstování vinné révy na jihu Moravy je natolik známé, že o něm ví snad každý dospělý Čech, a většina dětí školou povinných. První vinohrady se tu objevily již v době vrcholu Římské říše, tedy ještě před tím, než se na našem území začaly stavět románské rotundy a gotické chrámy. Císař Karel IV. nechal zakládat vinice v blízkosti Prahy tedy v době, kdy již v okolí Mikulova a Valtic víno dozrávalo po staletí. Ochutnat místní vinařské produkty můžete v některém ze sklípků, je jich tu opravdu mnoho.

ulice Mikulova

Zámek Lednice – každý rok obdivuje tento vzácný klenot několik stovek tisíc lidí. Je přestavěn z původního renesančního zámečku do podoby novogotického sídla a nachází se na okraji krajinného parku, v blízkosti meandrů Zámecké Dyje, která napájí lednické rybníky. Součástí rozlehlého parku jsou i romantické stavby – Janův hrad, Lovecký zámeček, Apollonův chrám, Minaret, Dianin chrám a další.

Přehrada Nové Mlýny – vznikla v období socialismu a jedná se o jednu z nejmělčích přehrad v Česku, ale zároveň o čtvrtou největší, co do plochy. Je zde možné se koupat a provozovat vodní sporty, ale s přihlédnutím na bezpečnou rekreaci pouze na místech k tomu určených. Pokud si zajistíte ubytování Mikulov, a rádi byste strávili alespoň pár hodin u vody, můžete odtud vycestovat i na Slovensko k Slnečným jazerám v Senci, nebo do Rakouska k Neziderskému jezeru.