Mobilní dřevostavba: Stále častější způsob alternativního bydlení

Pro zájemce o bydlení v netradičním stylu výrobci připravili dokonce i variantu mobilní dřevostavby. Dřevo je léty osvědčený materiál, který se těší velké oblibě už řadu let. Kromě zajímavého a přírodního vzhledu má mobilní dřevostavba také výborné tepelné izolační vlastnosti, které docení zájemci o celoroční bydlení v netradičním stylu.

mob.d

Mobilní dřevostavby jsou dostupné v několika variantách a liší se i rozměry. Struktura takových domů je podobná. Vesměs se jedná o hlavní prostor, kde je kuchyně a obývák, sociální zařízení a jedna a více ložnic. Funkční mobilní dřevostavby si můžete zakoupit už plně vybavené, tak budete mít jistotu, že se tam všechen potřebný nábytek vejde. V kuchyňce se najde i místo pro myčku na nádobí a digestoř. Dokonce jsou i mobilní domy, kam se vejde vana, většinou je ale koupelna vybavená sprchovým koutem. Počet ložnic je různý a stačí si vybrat podle potřeby. Někomu stačí jedna a může mít prostornější plochu kuchyně a obýváku. Někdo potřebuje ložnice tři, ale i to se dá zvládnout.

mobilní dům1

Díky skvělé izolaci se domek snadno vytápí. Topení je většinou plynové, nebo elektrické. Někdy se v obýváku najde i místo pro krb. Pračka by se měla vměstnat do koupelny.

Vzhledem k omezenějšímu prostoru budete mít při koupi takového obydlí jednu velkou výhodu, úklid nezabere moc času.

Pokud rádi pobýváte v přírodě, pak je taková stavba naprosto ideální. Krásně zapadne do okolního prostředí a nemá rušivý dopad. Velice snadno jde navázat na samotný dům stavbou venkovní terasy, která může v případě dobrého počasí výrazným způsobem rozšířit obytný prostor.

Ani s dopravou si nemusíte lámat hlavu. Zakoupené bydlení vám bude doručeno na váš pozemek, kde musíte připravit prostor, kde dům bude stát.  Na pozemek musí být přístup s nákladním autem. Rozvody vody, elektřiny a odpadu jsou v domě zabudované. Na nového obyvatele čeká jen nutnost obstarat si na pozemek přívod vody, elektřiny a kanalizaci, nebo jímku.